depend on us for life

caring hearts
passion for healing

Caring for the Growing Needs of Our Community.

DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi ,Direct Hair İmplant olarak ta adlandırılan kanal açılmadan ,saç köklerinin direkt olarak ekim yapıldığı ,son teknoloji bir işlemdir .

1992 yılından bu yana  Koreli bilim  adamları tarafından geliştirilen bir teknik olduğu için ,bu yöntemde kullanılan tıbbi  alet  ,geliştiren uzmanın soy ismini taşıyarak, Choi İmplanter Pen olarak isimlendirilmiştir.Kullanılan alet kaleme benzer görüntü taşıdığı için,Kalem Yöntemi ile Saç Ekimi olarak da bilinmektedir.

sa-as-dhiclinic.com-

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle hastanın saç sağlığını ve mevcut durumunu tespit etmek için,saç analizi ve muayene yapılması işlemin sağlığı için önemli ilk adımdır.Saç analizinden elde edilen sonuca göre ,ekilecek saç kökü sayısı ,saç çizgisi ve operasyon sonuç başarısı açısından değerlendirilir ve operasyona karar verilir. Hem tıraşlı , hem de tıraşsız olarak uygulanabilen DHI tekniği ,donör bölgeye (saç alınan bölgeye) ilk adım olan lokal anestezi işlemi uygulanarak ,işleme başlanır.

Anestezi ardından ,saç kökleri(saç grefti) mikromotor veya manuel punch isimli alet yardımı ile alınır,ve doku ömrünün uzatılması ve saç köklerinin yaşam koşullarını devam ettirebilmesi için doku koruyucu solüsyon içerisinde muhafaza edilir.

Bu aşamada uygulanan iki protokol vardır .

  1. protokolde ekilecek saç kökü sayısı az ise saç kökü alındığı gibi kalem
  2. içerisine yerleştirilerek ekim işlemi yapılır.
  3. protokolde hasta ihtiyacına göre alınacak saç kökü yoğun ise ,greftlerin alınması ve koruyucu solüsyon içerisinde bekletilmesi daha sağlıklıdır.

Saç kökü alım işlemi bittikten sonra ,saç ekimi işlemi uygulanacak bölgeye lokal anestezi uygula nır.
Klasik teknikte olan kanal açma işlemi olmadığı için ,saç kökleri bekletilmeden implant kalemleri içerisine yerleştirilerek saç ekim işlemi yapılır. Ekim aşamasında kullanılan kalemler saç köklerinin boyutlarına göre kullanılır.

Bu sayede minimum hasarla ve en yüksek verimle saç ekim işlemi tamamlanmış olur.

DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİ’NİN AVANTAJLARI NELERDİR ?

DHI tekniğini bütün tekniklerden daha üstün kılan ayrıntılara bu kısımda yer vereceğiz.

1- DHI kalem tekniğinin en önemli özelliklerinden ilki, uygulama esnasında doğal saç yönü oluşturabilecek ekim yapılabilmesidir.Diğer tekniklerde uygulanan kanal açma yöntemi saçın doğal açılarını oluşturmakta elverişli değildir.Bu sebeple çim adam görüntüsü DHI tekniğinde karşılaşılan bir durum değildir.En doğal saç ekimi sonuçları DHI tekniği ile elde edilir.

2-Diğer bir özelliği kendi saçlarınız varken,mevcut saçlarınıza zarar vermeden ekim yapabilme fırsatı vermesidir.Saç derinizde mevcut boşalmış kısımlara istenilen yoğunluk elde edilmesi hedeflenerek saç ekimi yapılabilmektedir.

3-Alınan saç köklerinin dışarıda bekletilmeden hemen ekilmesi,greftlerin canlılığını koruması ve işlemden elde edilecek verimin en yüksek oranda olması açısından dhi yöntemi özellikleri  arasında yer alır.

4-FUE tekniğinde 1 cm2 lik alana en fazla 20-30 arası saç grefti ekilebilmektedir.Fakat DHI yöntemi ile saç ekiminde bu oran cm2 ye 100-120 saç grefti arasında olmaktadır. Dolayısıyla diğer tekniklerdeki seyrek görüntü DHI yönteminde olmamaktadır.

5-Kullanılan implant kalemleri sayesinde ,açılan delikler çok küçük olduğu için ,kanal açılan tekniklere oranla çok daha hızlı iyileşme görülmektedir. Sosyal hayata ve iş yaşamına çok hızlı dönüş sağlanabilmektedir. .Ayrıca kalemlere yerleştirilen iğne uçları saç kökü kalınlığı ile orantılı olarak her saç greftinin boyutuna göre kullanılabilmektedir.

6-DHI yöntemi dışında diğer tüm yöntemlerde saç kökleri ekilirken özel bir alet yardımı ile açılan kanal içerisine itilir.Bu durum ekilen saç köklerine zarar verdiği için operasyon sonucunun başarı oranını düşürmektedir. Fakat DHI yönteminde kullanılan choi implanter kalemleri, saç greftleri için koruyucu zırh görevi görmektedir.saç kökü ekilirken dokunulmadan işlem gördüğü için,teknik aynı zamanda DHI NO TOUCH ismiyle de bilinmektedir.

7-Kalem yönteminde ,operasyon sonrası cilt kızarıklığı bir hafta içerisinde ortadan kaybolmaktadır. Diğer bütün tekniklerde bu durum haftalarca ,hatta aylarca sürebilmektedir.

8- Kalem tekniğiyle saç ekiminde bıçak ve kesi kullanılmadığı için,saç derisinde hasar,ölü doku veya hematom(kan toplanması) oluşmaz.Diğer tüm tekniklerde bu risk mevcuttur.

9- Saçlar traş edilmeden işlem yapılabildiği için Uzun saçlara kolaylıkla uygulanabilmektedir .

10-Bu işlemde ,en yoğun ekim ve en düzgün saç açıları planlanarak saç ekimi yapıldığı için ,operasyon sonrası son derece natural sonuçlar elde edilebilmektedir.

11-Kullanılan choi implanter kalemleri ,ekilecek saç kökleri kalınlığına göre seçildiği için,saç gözenekleri doğal görünür. FUE tekniğinde saç teli etrafındaki çöküntü DHI işleminde görülmez. DHI tekniği operasyonu sonrası iyileşme döneminde saç telleri ve saç gözenekleri natural görünür.

12- Yanık ve yara izi dahil olmak üzere,kaş,bıyık,sakal ve favori gibi çok hassas bölgelerede kolaylıkla uygulanabilmektedir.

 

13-Ekim yapılırken saç tıraşına gerek olmadığı için kadınlara kolaylıkla uygulanabilen bir yöntemdir. Son derece konforlu bir tekniktir,işlem esnasında veya sonrasında ağrı veya sızı görülmez.

14-Fue tekniğinde kanal açmak için kullanılan bıçaklar deri altındaki besleyici damar tabakasına ciddi hasarlar verebildiği için,operasyon sonrası iyileşme yavaşlamakta ve ekilen saç kökleri beslenememektedir. DHİ tekniğinde saç derisinin besleyici damar tabakası zarar görmediği için saç köklerinin tutunma oranı çok yüksektir.

 

15-DHI saç ekimi işleminde lokal anestezide kullanılan ilaçlar ve solüsyonlar minimum oranda olduğu için,ameliyat sonrası yüzünüzde şişlik ve kafa bölgenizde ödem oranı en aza inmektedir.

16-En önemli bir diğer avantajı ise saç greftinin boyu ve kullanılan kalemlerin uyumudur.Alınan saç kökleri farklı uzunluk ve kalınlıkta olmaktadır. Bu sayede saç kökünün ne kadar derine ekilebileceği tayin edilebilir ve saç kökü doğru yere ekildiği için o bölgedeki canlılığını devam ettirebilecektir.

Fue tekniğinde kanal açılırken kullanılan bıçak ,farklı boy ve uzunluktaki saç greflerine uyum sağlayamaz,bu sebeple ekilen saç köklerinin doğru saç tabakasına yerleştirildiğinden emin olmak için saç kökünün boyu ve kalınlığı ile orantılı implant kalemi kullanmak saç ekimi sonuçları açısından büyük avantaj sağlamaktadır.

17- DHI yönteminde kullanılan iğneler damarları zedelemeden saç ekimine olanak sağladığı için,operasyon sonrası kanlı görüntü,kan sızıntıları,ve pıhtılaşma görülmemektedir.

Sonuç olarak, saç dökülme süreci henüz tamamlanmamış kişilerde , kaş bıyık ve sakal gibi çok hassas bölgelerde ,seyrek saç durumunda ve bölgesel saç ekimi ihtiyacı olan bireylere kolaylıkla uygulanabilen en avantajlı tekniktir. Hem ekilen saçı hem de mevcut saç köklerini koruduğu için ,saç ekiminde başarı oranını % 100’e taşıyabilen tek yöntemdir.

Bütün bu özelliklerinden dolayı DHI yöntemi dünyada yeni yaygınlaşmaya başlamış çok özel bir tekniktir. Bu sebeple DHI tekniği konusunda eğitimli ve profesyonel sağlık ekiplerince işleminizin yapılması, saç ekiminin başarılı olması açısından büyük önem taşır.

choi-pen-dhiclinic.com_

DHI SAÇ EKİMİ

En doğal sonuçlar veren ve en gelişmiş tekniktir.

fue-dhiclinic.com_

FUE SAÇ EKİMİ

Uygulaması kolay ve bilinen en yaygın tekniktir.

perkutan-sa-ekimi-dhiclinic.com_

PERKUTAN SAÇ EKİMİ

DHI yöntemi ile benzer olan doğal sonuçlar için elverişli bir tekniktir.

trasz-sa-ekimi-dhiclinic

TRAŞSIZ SAÇ EKİMİ

Bu yöntem sayesinde sosyal yaşama hızlı dönüş sağlanır.

manuel-punch

MANUEL PUNCH SAÇ EKİMİ

Saç köklerinin el aletleri ile toplandığı hassas bir yöntemdir.

prp-sa-ekimi-dhiclinic.com_

PRP DESTEKLİ SAÇ EKİMİ

Operasyon sonrası saç tutunmasını arttıran ve güçlendiren bir yöntemdir.

about-bg-05

HONOURS

blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar vivamus suscipit tortor eget felis porttitor.

AWARDS

blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar vivamus suscipit tortor eget felis porttitor.

TITLES

blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar vivamus suscipit tortor eget felis porttitor.

Health

Health

Nullam ut tempor eros donec faucibus velit et imperdiet aliquam lacus velit luctus urna vitae porttitor orci libero id felis aliquam ut arcu id dui aliquam accumsan aliquam lobortis odio at diam rhoncus ac solli citudin nisi pretium maecenas metus urna tincidunt ut tincidunt vel volutpat in eros sagittis.

Meditation

Meditation

Nullam ut tempor eros donec faucibus velit et imperdiet aliquam lacus velit luctus urna vitae porttitor orci libero id felis aliquam ut arcu id dui aliquam accumsan aliquam lobortis odio at diam rhoncus ac solli citudin nisi pretium maecenas metus urna tincidunt ut tincidunt vel volutpat in eros sagittis.

Eye Checks

Eye Checks

Nullam ut tempor eros donec faucibus velit et imperdiet aliquam lacus velit luctus urna vitae porttitor orci libero id felis aliquam ut arcu id dui aliquam accumsan aliquam lobortis odio at diam rhoncus ac solli citudin nisi pretium maecenas metus urna tincidunt ut tincidunt vel volutpat in eros sagittis.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search